رستگاری در دوران رکود اقتصادی: موثرترین راهکار مقابله با رکود چیست؟

رستگاری در دوران رکود اقتصادی: موثرترین راهکار مقابله با رکود چیست؟

همانطور که می دانید اکثر کسب و کارها چه کوچک و چه بزرگ برای مقابله با رکود اقتصادی سعی می کنند تا جایی که می توانند از هزینه های خود بکاهند. بزرگترین تعدیل های نیرو در دوران رکود اقتصادی رخ داده اند و همین عامل ساده باعث ایجاد موج بیکاری در جامعه و در نهایت ایجاد مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی می گردد.

رویکرد شرکتها برای مقابله با رکود از جهاتی درست و از جهاتی هم نادرست است. تصمیم اشتباه اکثر کسب و کارها در دوران رکود اقتصادی این است که تمام فعالیتهای خود را از دم تیغ صرفه جویی مالی می گذرانند. نکته اساسی که این قبیل کسب و کارها معمولا از آن غافل هستند این است که تمام فعالیتهای شرکت را به یک چشم می نگرند در حالی که فعالیتهای هر شرکت از منظر اهمیت با یکدیگر فرق دارند.

پیتر دراکر می گوید:

هر کسب و کاری فقط دو وظیفه مهم دارد: بازاریابی و نوآوری. زیرا تنها بازاریابی و نوآوری است که نتایجی را به همراه دارند و مابقی، همه هزینه است.

مقابله با رکود مقابله با رکود رستگاری در دوران رکود اقتصادی: موثرترین راهکار مقابله با رکود چیست؟ Peter Drucker

از این منظر به راحتی متوجه می شویم که کسب و کارها در صرفه جویی اقتصادی در دوران رکود دچار چه اشتباهات مهلکی می شوند. آنها به راحتی بودجه واحد تحقیق و توسعه را کم یا کلا قطع می کنند و تا جایی که بتوانند از فعالیتهای بازاریابی و تبلیغاتی خود می کاهند.

در دوران رکود اقتصادی، بازاریابی و تبلیغات، یکی از حوزه هایی است که بسیاری از کسب و کارها بودجه آن را کاهش می دهند. آنها برای این اقدام خود دو دلیل می آورند:

  • با همین بودجه اندک می توانند مشتریان فعلی خود را حفظ کنند و نیازی به جذب مشتریان جدید ندارند.
  • رقیبان آنها هم با همین مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند بنابراین گمان می کنند که آنها هم دقیقا همین رفتار آنها را سرلوحه خویش قرار می دهند.

اما در عمل با انتخاب این استراتژی اشتباه راه را برای حضور رقیبان در بازار خود باز می کنند تا با تشدید فعالیتهای بازاریابی و تبلیغات بخشی از سهم بازار آنها را به چنگ آورند.

در عالم واقع برنده این رقابت سخت و نفس گیر اقتصادی آندسته از کسب و کارهایی هستند که نه تنها بودجه بازاریابی خود را کاهش نمی دهند بلکه با شدت و قدرت بیشتری به فعالیتهای بازاریابی و تبلیغاتی خود ادامه می دهند.

جیم ران می گوید:

۸۰ درصد نتایجی که در زندگی بدست می آوریم توسط تعداد اندک شماری از عوامل بدست می آیند. بنابراین دستیابی به هر هدفی در زندگی بستگی شدیدی به انجام ۶ کار مهم دارد و چون تعداد این کارها یا عوامل اندک است پس می توان به راحتی آنها را یاد گرفت و در انجام آنها به مهارت کافی رسید.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که موثرترین راهکار مقابله با رکود اقتصادی چیست باید سراغ تعداد اندک شماری از کارها و وظایفی بروید که مداومت در انجام آنها باعث خلق نتایج شگفت انگیزی می گردد:

  • بودجه بازاریابی و تبلیغات خود را افزایش دهید و بر شدت فعالیتهای تبلیغاتی خود بیفزایید و با این کار خود رقیبان تان را گیج و زمینگیر کنید.
  • تحت هیچ شرایطی بودجه نوآوری در زمینه خلق محصولات و خدمات جدید را قطع نکنید. همواره بازار را با ارائه خدمات جدید و شگفت انگیز به وجد آورید.
  • برای فعالیتهای بازاریابی خود یک برنامه جامع و اساسی طراحی کنید. برنامه بازاریابی شما باید حول محور مدیریت ارتباط با مشتریان ساخته شود تا بتوانید بر اساس آن ضمن حفظ ارتباط موثر با مشتریان تا می توانید به آنها بفروشید.

پی نوشت: اگر در امر ساخت تبلیغات پرفروش مهارت کافی ندارید می توانید دوره آموزشی ما در زمینه ساخت تبلیغات پرفروش را تهیه کنید. ما در این دوره آموزشی به شما راهکارها و استراتژی هایی را آموزش می دهیم که می توانید بر اساس آنها تبلیغاتی بسازید که با هر بار انتشار آن غرق در سفارش شوید. می توانید این دوره را از اینجا دریافت نمایید…

نوشته های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *